מפלגת הברית

אנחנו מקימים את מפלגת ברית ישראל-פלסטין, "הברית".

עלינו להתכונן כבר עכשיו לבחירות הבאות.

לא נראה לנו שאפשר להעביר רעיון כה ייחודי למפלגה קיימת. עלינו אפוא להקים מפלגה חדשה וליצור אחר כך קואליציה רחבה ככל האפשר.

נכון, ההתראה קצרה, האתגר כביר, אך במאמץ גדול ומרוכז נוכל להתארגן ולהקים מפלגה פדרליסטית.

האם יש לנו אפשרות להמתין אולי עוד 4 שנים, כשסיר הלחץ של החברה הישראלית, השטחים והמזרח התיכון כולו עומד על האש?

במערכת הבחירות הזו, כל השחקנים ועמדותיהם ידועים מראש ומשחזרים את העבר. הבוחר, יהודי או ערבי, משועמם ומיואש לחלוטין.

המפלגה שלנו – אציע בינתיים לקרוא לה בשם "ברית ישראל-פלסטין", "הברית" בקיצור – תהיה החידוש היחיד, ההפתעה והתקווה הגדולות. היא תהיה הדבר היחיד שקורה, המפלגה היחידה שמתייחסת לשינוי הגדול שחל במציאות שלנו מאז הבחירות הקודמות: הבנו שכולנו כבר חיים במדינה אחת בין הירדן לים, מדכאת, מפולגת ואי-שוויונית, ושאין דרך חזרה אל אשליית ההפרדה לשתי מדינות.

המפלגה שלנו מבוססת על עיקרון של שוויון ועשיית צדק מדיניים בין שני העמים, המעוגן בחוקה הפדרלית. על הפדרציה להתחיל בתוך המדינה עצמה, בין אזרחי ישראל הערבים והיהודים. היא תורחב אחר כך לאוטונומיה הפלסטינית ולמועצת יש"ע בדגה/יהודה ושומרון, לעזה, ובהמשך – אנחנו מקווים - לקונפדרציה אזורית עם ירדן והמדינות השכנות.

אך לא נצטמצם לנושא המבנה הברית הפדרלית.

עקרון השוויון המדיני, המתבטא בהכרה ובכבוד הדדיים, ושותפות יחד עם עצמאות, ייושם לא רק בין שני העמים, אלא גם בין כל המגזרים, העדות, והמעמדות החיים בין הנהר לים.

תוך נאמנות לעקרון הצדק המובנה בברית הפדרלית, עלינו לחתור לצמצום הפערים בכל התחומים: כלכלה, רווחה, חינוך, תרבות, בריאות וביטחון.

מצע רחב, המאחד עקרונות של צדק מדיני וחברתי יהיה ייחודי למפלגת הברית. הוא התשובה הטובה ביותר לאפליית הפלסטינים אזרחי ישראל ושל שאר המגזרים, ולמשבר החברתי, להכלאת הפלסטינים בשטחים בכלוב הולך ומתהדק סביבם, ולסכסוך הישראלי ערבי, ואף לאיום האיראני...

האם מותר לנו לא להביא את החזון שלנו עכשיו ומיד להכרעה בקלפי?

יש לנו סיכוי טוב מאוד להצליח בגדול, ולהיכנס לכנסת עם מספר מנדטים. משם נשמיע את המסר שלנו, ונתחיל לשנות את המציאות, צעד אחר צעד, החל מהיום שלאחר הבחירות.